Facebook || Instagram || Vogue || Maxmodels  || Tumblr

Wiele osób do mnie pisze z chęcią nawiązania współpracy. Dzieli się to na trzy grupy. 

Pierwsza.
W dzisiejszych czasach, każda dziewczyna mająca konto na portalu maxmodels uważa się za modelkę. Bardzo popularna stała się forma zdjęć na zasadzie TFP. Niestety, nie każda osoba wie, co to tak naprawdę znaczy. Większość zaczynających osób pisze 'nie potrafię pozować, tylko TFP' Nie, nie tak to działa. Zdjęcia TFP są to takie, gdy modelka może coś dać od siebie. Więc musi potrafić pozować, pokazać emocje, albo wcielić się w daną rolę. Modeling nie jest aż tak prosty, jak większości się wydaje. Nie wystarczy stanąć przed obiektywem, przekręcić się w prawo, stać dalej. NIE! Zagrać duszą i ciałem. Pokazać coś, aby zdjęcia były wartościowe. Wtedy, fotograf zdobywa ciekawe fotografie do swojego portfolio, upiększając je. Modelka tak samo.

Więc najważniejsze przy TFP:
- fotograf potrafi robić zdjęcia, zna się chociaż minimalnie na rzeczy,
- modelka oferuje siebie, więc pozowanie jak i mimikę.
Osoby nie potrafiące tego zapewnić, nie mogą oferować współpracy na zasadzie TFP.

Jeśli pisałeś/łaś do fotografa, w sprawie zdjęć TFP, a on nie odpisał, nie bądź zdziwiony/na, jeśli swoją osobą nie jesteś wstanie nic zaoferować, bo dopiero ZACZYNASZ. W takiej sytuacji warto znaleźć kogoś, kto jest na równie amatorskim poziomie co ty. Każdy kiedyś zaczynał, a oboje możecie razem się nauczyć czegoś.
Drugie wyjście, zapłacić fotografowi za sesje. Wtedy on powie Tobie, jak masz stanąć,
pomoże. Będzie się miało zdjęcia bardziej profesjonalne i już COŚ ciekawego, 
co sprawi, że inni mogą się tobą zainteresować. Później próbuj przed lustrem robić różne miny, pozy. To może się przydać i jest to forma nauki.
Również można poprosić np koleżankę, aby zrobiła nam parę zdjęć zwykłym aparatem cyfrowym
i tutaj wskazówki jakie by mogły być:
- zdjęcie twarzy przodem, z obu profili, bez zbędnych min,
- całej sylwetki, także przodem i z obu profili.
Takie zdjęcia nazywają się polaroidy! 
Ukazują dobrze twarz i sylwetkę (najlepiej bez makijażu oraz w ubraniu, które ukazuje twoją sylwetkę, może to być strój kąpielowy, obcisła koszulka, krótkie spodenki).

Podsumowując - nie potrafisz pozować, nie proponuj TFP!
Zaczynając, zacznij porządnie, zachęcisz innych do siebie.

Druga grupa.
Osoby, które po prostu chcą mieć ładne i profesjonalne zdjęcia, nie mają doświadczenia, lecz interesują się sesją tylko ze względu na pamiątkę. Wtedy najlepiej zgłosić się do fotografa, on poda cennik, a na sesji ustawi, pomoże.

Trzecia.
Słodkie zdjęcia na facebook'a.
Chcesz zdjęcia? Piszesz, lecz nie potrafisz pozować, wciąż upierasz się na zdjęcia za darmo? Niestety, nikt kto na serio interesuje się fotografią, nie poświęci swojego czasu, abyś ty miała/miał fociszki do pochwalenia się na fb. Jeśli zapłacisz za zdjęcia, ktoś na pewno się zgodzi. Lecz nie za darmo, to należy zapamiętać. Fotograf nie tylko robi zdjęcia, odpowiednio kadruje, ustawia modelkę, daje rady, ale potem i przerabia zdjęcia z sesji. A to jest pracochłonne i wymaga paru godzin.
Czas to pieniądz, więc szanuj go. 


Osoby interesujące się modelingiem, mające predyspozycje, dobrze się prezentujesz, albo pomysł na siebie, na sesje, zawsze są przychylniej oceniane przez fotografów. Więc pierw napiszesz do jakiegoś, zastanów się, co chcesz zrealizować, sam pomysł podesłania zdjęcia czyjegoś jest żadnym pomysłem. Liczy się zaangażowanie w postaci rekwizytów, zorganizowania makijażu, ubrań, wybrania odpowiedniego do pomysłu pleneru i najważniejsze, - odpowiedniego zagrania przed obiektywem. Wtedy fotograf będzie zainteresowany współpracą z tobą, nawet na zasadzie TFP :) więcej pytań można zadawać tutaj ---> http://ask.fm/MonePhotos
Zastrzegam sobie prawo do kopiowania powyższego tekstu.

5 komentarzy: