W ostatnich dniach internet zawrzał od informacji przykrych, jak i szokujących. Codziennie, na całym świecie zło spotyka drugiego człowieka. Szkoda tylko, że jedna osoba krzywdzi drugą... Nie rozumiem, nie mogę pojąć jak można być tak okrutnym? Na świecie jest tyle zła, a niektórzy dokładają jeszcze więcej?

Ludzie odnoszą wrażenie, że w internecie można wszystko. Obrazić kogoś, skomentować, skrytykować, dosłownie ''co ślina na język przyniesie''.
Włączam komputer, czytam co piszą ludzie i nie wierze w to co widzę... Zastanawiam się, po co pisać coś, co może być nieprzyjemne dla drugiej osoby, zbędna krytyka, czy zbyt agresywnie napisana, wyzywanie, życzenie komuś śmierci, naśmiewanie się... Jednak to co daje?
Poczucie spełnienia? Naprawa własnych kompleksów?

Nie jestem psychologiem, mam niewiele lat, nie znam aż tak dobrze natury ludzkiej, nie jestem w stanie pojąć co kieruje takimi osobami, że piszą takie rzeczy. Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi, czy to zauważacie.

Czasami zastanawiam się, czy internet jest wart mojego czasu. Blog? Facebook? Instagram? Może rzucić to w cholerę. Usunąć profile, korzystać z internetu sporadycznie. Odciąć się na zawsze.

Internet miał na celu połączeniu ludzi, informacji, pewna forma sieci, ogólnodostępna. Miał pomagać, nie szkodzić. Teraz zastanawiam się ile w tym jest plusów, a ile minusów. Coraz częściej dostrzegam minusy, których jest zawsze więcej.

Chciałabym, aby ludzie zmądrzeli.
Chciałabym nie widzieć tej głupoty.
Nie wiem czy odciąć się od tego,
czy nauczyć z tym żyć i nie zwracać uwagi.

Proszę każdego z was, pomyślcie dwa razy zanim coś zrobicie,
powiecie, albo napiszecie coś niemiłego, wrednego, podłego.
Słowa ranią, czasami o wiele bardziej niż ostrze noża.


Mone.

4 komentarze:

 1. Kochana przede wszystkim nie przejmować się. Ludzka nienawiść będzie, niestety tego nie zmienimy.. Sama codziennie zastanawiam się, skąd w ludziach tyle chamstwa, ale zapewne niska samoocena i tak oto dążą po trupach do podwyższenia własnej wartości. Zawsze będą zazdrościć ludziom którzy COŚ robią i OSIĄGAJĄ a nie siedzą na 'tyłku' przy komputerze i tyle z ich życia.

  OdpowiedzUsuń
 2. To taka refleksja po zobaczeniu komentarzy na profilu zmarłej Maddinki? Bo odkąd zobaczyłam komentarze przed jej ostatnim postem przed śmiercią to miałam ochotę płakać nad ludzką głupotą... Czasami mi wstyd za bycie człowiekiem.

  Tutaj jest mnóstwo osób, które uwielbiają Cię czytać, oglądać Twoje prace. Pamiętaj, że jesteś więcej warta niż osoba która ubliża innym. Czekam na nowy post, trzymaj się. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko po tym. Chociażby chłopiec który popełnił samobójstwo, fanpage jakie po tym tworzyli. Tyle młodych osób nie wytrzymuje i przez fale nienawiści decyduje się na odebranie sobie życia... W gimnazjach jedni gnębią drugich, w pracy pracodawca wyżywa się na swoim pracowniku, ludzie w autobusie krzywią się na widok bezdomnego i go wyzywają, a może to nie pijak, tylko mu nie wyszło? Tak wiele jest wszędzie zła... Widzę wiele nienawiści w sieci, ale teraz, w ciągu ostatnich dni jest tego tak wiele...

   Usuń
 3. Jak czytałam tego posta miałam przed oczami dwie strony które już chyba nie istnieją na fb, mianowicie: Maddinka dobrze że zdechła i Dominik Szymański dobrze że zdechł. Gdy usłyszałam o tych stronach nie mogłam opanować wściekłości do ludzi. Jakim trzeba być człowiekiem żeby to napisać. Kolejny przykład na to że ludzie są okropni: zaraz po tym jak wszyscy dowiedzieli się o śmierci Maddi ktoś napisał do DEYNN na asku: ''Wolałbym żebyś to ty zdechła nie Maddinka''. Jak można życzyć komuś śmierci? A ile jest przemocy w internecie, ile hejtów? Internet to okropne siedlisko hejterów. Mimo tego że w internecie jest pełno ludzi z pasją, pomysłem na siebie to i tak znajdzie się osoba której po prostu się nudzi, która nie ma ambicji i aspiracji więc zacznie hejtować innych. Nie wiem co się dzieje z ludźmi, to wszystko idzie za daleko. Ile moich znajomych pousuwało konta np. na ask.fm ponieważ nie mogli wytrzymać z tym że co drugie pytanie to był hejt. Przykro mi że tak się dzieje, szkoda mi niektórych ludzi ponieważ są oni bezwzględni, bezuczuciowi, chamsy, zawistni, okropni, fałszywi. Często nie znamy kogoś ale oceniamy go po wyglądzie: ładnie ubrany- na pewno porządny człowiek, on niczego złego nie zrobi, ubrany w gorsze ubrania- pijak, kryminalista, patologia, złodziej. To bardzo szeroki temat, chciałabym żeby wszyscy ludzie byli jedną rodziną.
  A jeśli chodzi o ocenianie ludzi po wyglądzie to polecam obejrzeć teledysk do piosenki: Sulin- Nie dbam o to. Nawet jeżeli ktoś nie lubi rapu lub nie przepada za piosenkami Sulina to niech obejrzy ten teledysk.
  Świetny post, pobudza do refleksji.

  OdpowiedzUsuń