Hej Wam! ♡ 
Dzisiaj temat dobrze znany, ale przez wielu szeroko omijany.

Czyli jak robić zdjęcia w knajpach czy restauracjach?

Często dostaje te pytania, sama kiedyś się nad tym głowiłam i już śpieszę wam z odpowiedzią.
Na samym początku przy wybieraniu miejsca w którym chcielibyśmy zrobić zdjęcia. Musimy dowiedzieć się czy przypadkiem nie panują tam żelazne zasady i zakaz fotografowania. Można napisać wiadomość do danego miejsca, sprawdzić stronę internetową, a czasem wystarczy zerknąć na instagram. Ktoś już tam robił zdjęcia? Warto zapytać na jakich zasadach to się odbyło.
Osobiście najbardziej lubię iść na żywioł. A dokładniej pójść w dane miejsce, zamówić jedzenie i strzelić kilka zdjęć. Wiadomo, najlepiej zapytać obsługę czy nie mają nic przeciwko. Nie wychodzę z założenia ,,klient nasz pan'' bo ludzie przychodzą do restauracji zjeść i nie chcą aby ktoś im biegał koło stolika i przeszkadzał. Jednak jeśli usiądziecie w spokoju i zamówicie posiłek, to nikt wam raczej głowy nie urwie za kilka zdjęć. I mówię tutaj poważnie, kilka zdjęć, szybka sesja, czasem to wystarczy aby mieć kilka szosowych ujęć. Kolejna bardzo istotna kwestia, to:


Sprawdzenie w google natężenie ruchu o danej godzinie 

i wybrać te, w których jest najmniejszy bądź zerowy ruch. Często są to godziny poranne, jeśli nie jest to śniadaniówka. Dni tygodnia również są istotne, weekendy raczej odpadają, bo obłożenie jest naprawdę sporę. Polecam od poniedziałku do środy. Jednak najlepiej samemu zrobić research aby mieć pewność. Im mniej ludzi, większy spokój, tym większe są szanse, że nikt nas nie wywali i nikt nam się w tło nie wepchnie :) 

Na sam koniec dodam, że jeśli już zrobicie takie zdjęcia, to koniecznie oznaczcie ową restaurację czy knajpę. Może ktoś też się zainspiruje? A może pomożecie zdobyć nowych klientów? W tych czasach naprawdę warto sobie pomagać. Wiele miejsc pracuje na wynos, jeśli ktoś chciałby zrobić zdjęcia w pustym lokalu, to można pogadać z właścicielami. Jeśli nic nie będzie stało na przeszkodzie, to dla nich to będzie reklama, a dla was okazja do zrobienia zdjęć w ciekawym miejscu :) 


Nasze zdjęcia wykonałyśmy w PizzaBoyz w Warszawie

Adres lokalu to Marszałkowska 17. Możecie tam zamówić pizze jak i przepyszne pancake w jak dobrze znanym Mr. Pancake pod tym samym adresem. To takie dwa w jednym :) Lokale znajdują się również w Krakowie, Gdyni, Poznaniu i w Szczecinie. Wracając do naszego miejsca, bujane huśtawki to coś cudownego dla każdego, kto ma w sobie jeszcze dużo z dziecka, a kolorowy wystrój i piękne neony dodają klimatu. Często panuje tutaj niemal pełne obłożenie, ale ludzie szybko się zmywają i miejsca się zwalniają. Można tez trafić na niemal puste godziny, jak my. Polecam, naprawdę! Bardzo miła obsługa, pyszne jedzenie i w dodatku można zrobić chociaż kilka zdjęć telefonem na instagram :) 


Będzie mi bardzo miło, jeśli polubisz to zdjęcie na instagramie i zaobserwujesz mój profil 

1 komentarz: