Wiecie, już długo zastanawiałam się nad zakupem nowego sprzętu. Stanęłam przed dylematem, czy inwestować w lustrzankę? Czy przejść na system bezlusterkowy? Wybrać Canona? A może Sony? Chce się skupić na zdjęciach czy na wideo? Co kupić aby nie przepłacić? Jaki sprzęt wybrać, aby naprawdę był dobry, a nie tylko modnym dodatkiem. Tyle pytań. Finalnie postanowiłam spotkać się w połowie drogi z moimi przekonaniami. Decyzja wpadła na Fujifilm X-S10 w zestawie z obiektywem Fujinon XC15-45mmF3.5-5.6 OIS PZ oraz dodatkowo Fujinon XF23mmF2 R WR. Zapytacie po co mi 23mm i dlaczego akurat 23mm? A dlatego, że jest to odpowiednik klasycznych 35mm na pełnej klatce. Dzięki temu, można uzyskać bardziej filmowy look. W zestawieniu z filmowymi trybami nagrywania w Fujifilm X-S10 tworzy nam się naprawdę zgrana ekipa.
Zapomniałabym o obiektywie w zestawie, jak to w zestawach wychodziło taniej, a dodatkowo mamy 15mm, co jest już naprawdę szeroko i przyjemnie do nagrywania vlogów. Po głowie chodził mi również obiektyw Fujinon XF18-55mmF2.8-4 R LM OIS który w testach wypada naprawdę dobrze, a 18mm ze światłem f/2.8 to istna magia! Jednak zależało mi na lekkości przy kręceniu vlogów, a mój 15-45mm waży 135 gram, za to wyżej wymieniony 18-55mm 310 gram. Różnica jest, zwłaszcza gdy sam aparat waży 465g razem z baterią i kartą pamięci. Jak już jesteśmy przy wadze, to 23mm f/2 dorodne 180 gram. Nie tak wiele, prawda? 
Łapcie poniżej filmik w którym otwieram paczki i pokazuje co tam dokładnie możecie znaleźć, oraz kilka ujęć nowego zestawu :)
ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz opisów (w całości lub w części) BEZ ZGODY właściciela i administratora strony. 

Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji. 


Brak komentarzy: