Mone Photos - jak to sie zaczelo?

Moja przygoda z fotografią nie zaczęła się nagle. Fotografia była ciągle obecna w moim życiu, jak i pewno w waszych :) To urodziny = zdjęcia, wyjście na spacer z rodziną, trzeba uwiecznić. Chwile w życiu tak szybko mijają, że według mnie, trzeba zachowywać je na fotografiach. Jeśli później ma się szczęście i można dożyć spokojnej starości, pozostaje piękna pamiątka chwil tak cennych dla nas. Pamiętam jeszcze te proste aparaty na klisze, jak robiłam zdjęcia, a mama szła je wywołać. Ta radość oglądania ich i mówienie 'mogłam stanąć z drugiej strony!'. Dobrze, że technologia poszła do przodu, można robić więcej zdjęć, nie przejmując się, że na jednym można wyjść źle. Nie do końca jest to dobre (oglądając zdjęcia w internecie zaczynam żałować, że fotografia analogowa nie jest najnowocześniejszą technologią) ale co to by było za współczesne życie, bez dokumentowania każdych chwil naszego życia, z przyjaciółmi, rodziną. Także i tak zaczęła się moja przygoda :) Dostałam prosty aparat cyfrowy którym mogłam robić dużo zdjęć! Ale to była radość dla 11letniej dziewczyny!:)


Lata 2008-2009'
Autoportrety i rok 2010'

 Dalsza część mojej przygody opiera się na tym, że bardzo chciałam mieć ładne zdjęcia. Czasami mama, tata, przyjaciółka zrobili, ale wiadomo, samemu chce się dopracować każdy szczegół. Wolałam wziąć sprawę w swoje ręce! I tak zaczyna się dalsza część, autoportretowa, również z mojej cyfrówki)
Jest to prawdopodobnie większość, które zrobiłam. Wiadomo, tych najgorszych i najgłupszych nie pokażę tutaj, skompromitować się nie chce :D 


Reszta ujęć 2010'


 ten sam zakręt tylko z dwóch stron
Wiosna-Lato 2010 
- moje pierwsze zetknięcie z lustrzanką

Moje pierwsze zetknięcie się z lustrzanką miało miejsce latem 2010r. Moja koleżanka z klasy dostała aparat canon, którym wspólnie robiłyśmy czasami zdjęcia :)Moja pierwsza lustrzanka 
- początek 2011 roku


Moją pierwszą lustrzankę (oczywiście dzięki pomocy rodziców) wzięłam w swoje ręce na początku 2011 roku. To była piękna chwila, ponieważ od kilku lat marzyłam, aby mieć swój własny aparat. Długo zastanawiałam się nad marką. Nikon czy Canon? Zdecydowałam się na Nikon D90 wraz z obiektywem Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED. Zestaw był dla mnie piękny :)) Już wcześniej uczyłam się fotografii. Z dnia na dzień chciałam stawać się lepsza i lepsza. Robiłam sesje znajomym, z przyjaciółkami. Później nadeszła pora na pierwsze modelki. Ale wszystko po kolei będzie opisane :)

Zdjęcie robiłam ja, jak i przyjaciele mnie, dlatego będą tutaj mieszane ujęcia i kilka autoportretów z tamtego okresu :)
Zima 2011'


 
I tutaj zatrzymujemy się na chwilę :) Zobaczycie małą sklejkę z wypadu na miasto z przyjaciółkami. Poniżej będzie również zdjęcie, które było jednym z moich pierwszych, z których byłam tak naprawdę dumna!Wypady z znajomymi, autoportrety. Nie byłam skora chodzić na sesje z nieznajomymi, dlatego w takim gronie robiłam zdjęcia :) Niektóre zdjęcia zrobiła mi moja kochana przyjaciółka Natalia Sitarek :)


oraz Paulina Janota :)


i reszta ujęć łącznie z autoportretami :)

Moje pierwsze sesje
  - LATO 2011'
Dopiero późną wiosną 2011r odważyłam się umówić z kimś nieznajomym, zrobić sesje jakieś początkującej modelce. Ten krok był dużym krokiem, ponieważ dzięki tym ludziom, spotkanym na mojej drodze, uwierzyłam, że mogę, potrafię, chce :)

 Eliza Piech


 Katarzyna Niksińska


 Emilia Jasińska


 Aleksandra Kwiatkowska


 Gabrysia Stefańska


 Madeleine (Magdalena) Ho


 Julka Karcz


 


 Marysia


 Marysia

 Paulina Krzemińska

Moja pierwsza stalka 50mm 1.8
początek 2012'


 Minął rok odkąd dostałam lustrzankę, dowiedziałam się tego i owego. Wiedziałam, że fotografia ludzi bardzo mi się podoba. Dlatego po roku odkładanie pieniędzy wspólnie z rodzicami, mogłam kupić nowy obiektyw! Nikkor 50mm 1.8 G :) Tuż po tym wykonałam dwie sesje, które były dla mnie przełomem, bo uwierzyłam w siebie, co dało mi siłę do działania.  Aby nie wstydzić się spotykać z obcymi modelkami i tworzyć wspólnie coś pięknego :)
Właśnie wtedy, kiedy zrobiłam swoje sesje, które naprawdę mi się podobały ( i innym!) postanowiłam założyć swój fanpage - Mone Photos :) 6 maja 2012r. powstał i trwa do dzisiaj :) z liczbą fanów która ciągle rośnie i cieszy moje serce! Dziękuje wam, że jesteście!:)

Małgorzata Wilkowska


Gratulacje dla każdego kto dotrwał do końca tego postu i dziękuje wam za to :) Opisałam tutaj bardziej jak wyglądały moje fotograficzne początki, niż czemu w ogóle to się zaczęło. Wiedzie dlaczego? Ponieważ każdy ma swoje hobby, coś, co gdy robi, to jego serce się cieszy. To jest właśnie mój sposób na cieszenie się i spełnianie :)


Facebook || Instagram || Vogue || Maxmodels  || Tumblr  || Portfolio || Ask.fm

15 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy post, uwielbiam twoje prace <3

  OdpowiedzUsuń
 2. jak to wspaniale zobaczyć jak bardzo się rozwinęłaś ;-)
  gratulacje Mone - dobra robota <3

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo sie rozwinelas i super ze nadal dzialasz :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekałam, czekałam i się doczekałam!
  Chyba jest nadzieja, że i ja się mogę się rozwinąć w kwestii fotografii! :D

  Życzę Ci dalszych sukcesów i oby tak dalej! xx

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniały post <3 Niesamowicie rozinełaś się w fotografowaniu oby tak dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Najbardziej podobają mi się chyba Twoje autoportrety! Rewelacyjne!
  Super, że nie znudziło Ci się to co robisz! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oglądając Twój nowy i długo oczekiwany przeze mnie post niespodziewanie doszłam do końca i w głowie uformowało mi się pytanie: i już? to wszystko? tak szybko? Rzeczywiście Twoja przeszłość jest pasjonująca. Śledząc twojego aska oraz fanpage na facebooku dużo się nauczyłam i dziękuję ! Pozdrawiam i życzę sukcesów w fotografii ! Ja sama szukałam bardzo długo tego co chcę robić, wypadło na fotografię, stwierdziłam, że nawet mi to wychodzi i będzie coraz lepiej i niech tak zostanie !

  OdpowiedzUsuń
 8. piękny post, mega zmiana na lepsze, i lepsze. widać, że to kochasz ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zazdroszczę tak szybkiego zetknięcia się z lustrzanką! :D
  kurcze aż sama zaczęłam przeglądać swoje fotograficzne początki, ah te wspomnienia! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Trafiłam tu przypadkiem ale chyba zostane na dłużej świetny post

  OdpowiedzUsuń
 11. haha nawet ja się tu znalazłam ;))

  OdpowiedzUsuń
 12. kocham te twoje autoportrety, jesteś mega piękną kobietką i utalentowanym fotografem :)
  https://alexandras-photographies.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. pamięęęętam te Twoje początki, zapatrywałam się w Twoje i wielu innych fotografów zdjęcia z zamiłowaniem jeszcze na fbl, najbardziej pamiętam sesję z Natalią Łęcką! ahh, tak patrzę, wiele się zmieniło!

  OdpowiedzUsuń
 14. Artystka :) już od początku robiłaś ciekawe zdjęcia, a teraz z warsztatem Tworzysz cuda :)

  OdpowiedzUsuń