Pssst! Co tam u was słychać? Mamy dzisiaj Blue Monday, czyli najbardziej depresyjny dzień w roku! Jupi! A nie, czekajcie... Powinnam być smutna i wyczerpana, idąc teorią, jako że trzeci poniedziałek stycznia tak na nas działa. Czy na pewno? Według brytyjskiego psychologa Cliff'a Arnall'a tak. Wyznaczył on datę najgorszego dnia roku za pomocą wzoru matematycznego, uwzględniając czynniki meteorologiczne (mało słońca, krótki dzień), psychologiczne i ekonomiczne. Załamanko po świętach, styczeń to nowy rok, nowy ja, prawda? Kto dotrzymał postanowień? No właśnie! Niektórzy dopiero otrząsają się po wydatkach na Boże Narodzenie, łatwo nie jest. 

Dobra, wyjdziemy trochę z tej przygnębiającej aury i powiem wam jak ja spędziłam większość Blue Monday. Wstałam odrobine zbyt późno, ale trzeba jakoś poprawić sobie humor. Umyłam się, zrobiłam kawę, oczywiście zjadłam śniadanie i zabrałam się za obróbkę. Czas jakoś szybko mi zleciał, niby coś robiłam, niby niewiele. W dodatku przeziębiłam się, więc siedząc przed komputerem wyglądałam jak potwór złożony z wielu warstw ubrań i wielkiego koca. Tak tak moi drodzy, najlepiej zrobić wielki kubek gorącej herbaty i udać, że ten dzień wcale nie jest taki kiepski :) Jeśli zadajecie sobie pytanie: Jak sobie poradzić z Blue Monday? Oto gotowe rozwiązanie! :)


Aby nie było do końca nudno, mam dzisiaj dla was sesje wykonaną przed Złotymi Tarasami i ogólnie w centrum Warszawy. Pozowała mi piękna Weronika, która akurat była w stolicy. Umówiłyśmy się na spontaniczną sesje, wykorzystując jeszcze świąteczne dekoracje. Uwielbiam lampeczki w tle, zwłaszcza gdy tworzą piękny bokeh. A tutaj wykorzystałam je również tuż przed obiektywem, co dało nietuzinkowy efekt. Na samym końcu mam dla was ujęcie z backstage, taką szaloną modelkę miałam :) A wam które ujęcie z tej sesji wpadło w oko? ***

Możecie mnie znaleźć również na innych stronach:  6 komentarzy:

 1. kolejna cudowna sesja! Odwalasz za każdym razem kawał dobrej roboty!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobry klimat, podoba mi się! Ale nie umiem wybrać jednego, wszystkie są świetne ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo fajne portrety! :D takie zwyczajne a jednak, jak się ogląda to uśmiech sam się pojawia :D
  http://kiliphilia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdjęcia są fenomenalne. Pomijam idealność kadrów i kolory, ale ostrość i gładkie rozmycie tła robi wrażenie. Można wiedzieć, czego użyłaś do zrobienia tej sesji?

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie również bardzo podoba się ta sesja, szczególnie kadry z ciepłymi światełkami wokoło. :)
  Blue Monday w tym roku niejako mnie ominął, bowiem poniedziałek okazał się dosyć udanym dniem, śmiem powiedzieć nawet, że jak do tej pory jednym z najlepszych w tym roku i momentami sama śmiałam się z tego gdzie podziała się ta słynna chandra...lecz w przyrodzie nic nie ginie i jak można się domyśleć, nie długo cieszyłam się takim stanem rzeczy. Dobrze, że ten tydzień dobiega już końca i w zasadzie możemy cieszyć się weekendem. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super sesja! Bardzo mi się te zdjęcia podobają, aż trudno wybrać jedno najlepsze! Bardzo mi się też podoba stylizacja Weroniki, niby nic nadzwyczajnego a wygląda super :)

  ab-photographs.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń